Prosinec 2015

Je třeba vědět, jak na to!

20. prosince 2015 v 18:47
Někdy v srpnu?? mně zavolala Irena, že se chystá vernisáž obrázků klientů Procitu a že by Jáchym měl, jako první klient centra, také přispět svojí troškou do mlýna. Tak proč ne, poskytnout obrázek přece není vůbec žádnej problém. Dnes mně řekla, že bych o tom měla napsat. Tak to zkusím.
My s Jáchymem tvoříme velmi zvláštní tým:o) Já nejím maso z důvodů, které jsou moje a dokážu je vyargumentovat. Jáchym nejí maso, protože ho nejí a je tomu tak od jeho 6 měsíců. Já si opekla celer a cuketu a jemu jsem dala bramborovou kaši a rohlík s máslem a poličanem! Ano poličanem, to je přece maso! Ovšem v této formě je pro něj přijatelné a vyžaduje ho každý den k snídani a občas i k večeři. A jako vychytralá matka mu k tomu dám alespoň brambory, aby to bylo nutričně patřičnější. Ale maso je jinak tabu, s jedinou další výjimkou jednoho nejmenovaného řetězce fast food. A jak si tak peču cuketu, řikám si, jak jsem vlastně docílila toho, že jeho obrázek ze školy se ocitl na výstavě! A protože obvykle při přípravě jídla nepohrdnu dvojkou dobrého vína a jsem naplněna láskou a dobrotou, což k jídlu neodmyslitelně patří, tak najednou mně to došlo! Způsob byl jednoduchý a v normálních podmínkách pro mě nepřijatelný! Prostě jsem ho ukradla:oD Víte, Jáchym má spojené předměty s určitou dobrou emocí. Proto musíme mít v jeho pokoji vždy papírový pytlík a kelímek od nápoje z Mekáče - to je ten nejmenovaný fast food. Nesmím to vyhodit, tak to střídám. Stačí, že tam je jeden a ví se, že je. A stejně tak výkresy. Jen s tím rozdílem, že jsou spočítané a počet musí při další kontrole sedět. Je jich tam 24 po poslední kontrole, musí jich tam být 24 při příští a podotýkám, že NAMÁTKOVÉ, kontrole. Tak jsem tam fikla prázdnou čtvrtku, kterou jsem koupila v papírnictví ve Stříbře. Samozřejmě, že nepozorovaně, což je náročný úkol. Když přijdu z práce, jsem pod dohledem. Co přesně dělám, když už jsem doma a co ještě přesněji dělám v jeho pokoji. A to platí i v případě, že Jáchym usne. Obecně platí, že hodinu po usnutí se nemohu vzdálit z postele, jinak vyletí a hledá mě. Ráno mám ca 5 minut na to se nepozorovaně vzdálit, ale jistě chápete, že to na tak rafinovaný úkon nestačí! Po pěti minutách se tak akorát stihnu zorientovat v čase a prostoru, možná se vyčůrat a následuje stejný všetečný poplach. Jediná možnost je večer! Tedy po testu totálního vytuhnutí, který spočívá v tom, že ho vezmete a dostatečně razantně otočíte na druhou stranu, jsem se pokradmu vydala do jeho pokoje vyměnit výkres za prázdnou čtvrtku. Úspěšně! Kontrola počtu posléze proběhla, protože jsem se "neprozřetelně" zmínila, že bych jeden výkres na výstavu chtěla. Po obšírném vypjatém pláči a totálním záseku, že to nesmí nikdo vidět, jsme počítáním ověřili počet. 24 výkresů! Jaká úleva! Nemilosrdná lest, která zafungovala na 100%. Ověření počtu i po avízu je nejbezpečnější způsob, jak se vyhnout problému:oD 24 výkresů znamená, že výstava není a nehrozí nebezpečí.
Přeprava kontrabandu do Procitu proběhla ukrytím výkresu v roličce do batůžku a tajným předáním se dostal až na místo určení. S pocitem lehce špatného svědomí jsem si řekla, že určité druhy krádeží mají svůj smysl. Znáte to, na některé jsme prostě pyšní! Když se nám podaří ukradnout mámě bonbón, který je pouze na příděl, chápeme to jako hrdinství a máme pocit, že tím čelíme neoprávněnému protivenství. A tohle je přesně ten druh zcizení. Prostě jsem to čmajzla, protože to byla výzva a nikomu jsem tím nezpůsobila žádnou morální ani jinou újmu. A my jsme právě na vernisáži a je to fajn. Teď vás ovšem prosím o podporu a pocit sounáležitosti, neboť mě čeká nelehký úkol. Vrátit po čase výkres zpět na místo a prázdné čtvrtky se nepozorovaně zbavit. Bude to chtít trochu konspirativního myšlení a cit pro detail:oD Všechno je to jenom, jak ostatně všichni víme, pouze a jen otázka pevné vůle!
P.S.: Post scriptum považuji za neschopnost autora vyjádřit vše v celku textu. Ale nemohu jinak!!

P.P.S.: Snad nebude potřeba nějaký komický převlek, protože tím by se situace značně zkomplikovala!!!!!!